Oczyszczanie twarzy to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych u kosmetyczki. Związnych jest jednak z nim mnóstwo wątpliwośći i zadawanych pytań.

Czy powinnam poddać się oczyszczaniu?

Jak potem będę wyglądać?

Czy moge robić sobie oczyszczanie sama w domu?

Jak często powinnam oczyszcać skórę twarzy?

Na te i na wiele innych pytań postaram sie odpowiedzieć.

Niezależnie od rodzaju cery każda kobieta co jakiś czas czuje potrzebę oczyszczenia skóry twarzy z gromadzących się w porach drobnych czopów rogowo – łojowych – zaskórników. To czarne punkciki pojawiające si głównie w okolicy łojotokowej : nos, czoło i broda, które trudno ukryć pod makijażem. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania się keratyny. Można oczyszczać takżę dekolt i plecy, a nawet ramiona jeśli jest taka potrzeba.

Nie zaleca się wykonywania oczyszczania samodzielnie w domu lecz u wykwalifikowanej kosmetyczki. Osoby, wykonujące taki "zabieg" samodzielnie nie przygotują odpowiednio skóry do zabiegu oraz nie zabezpieczą jej właściwie po zabiegu, stąd łatwo o powstawanie małych blizn, podrażnienień, zaczerwnieni a nawet nadkażenia zmian.

Wiele osób zgłasza się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczenie cery nie tylko z zaskórników, ale także z prosaków czy kaszaków. 

Zabieg oczyszczania cery rozpoczynany jest od dokładnego demakijażu twarzy. Do demakijażu kosmetyczka używa mleczka, żelu lub pianki w zależności od rodzaju cery. Po zmyciu twarzy możesz wybrać zabieg standardowy – ograniczający się do zabiegu oczyszczania cery. Jeśli cera tego wymaga wykonywany jest peeling. W zależności od rodzaju i stanu cery może to być peeling ziarnisty, enzymatyczny lub typu gommage. Po peelingu kosmetyczka nakłada na twarz maseczkę (lub krem) o działaniu rozmiękczającym naskórek. Działanie tego preparatu zwiększa zastosowanie urządzenia wytwarzającego parę tzw. vapozon. Strumień pary kierowany jest na twarz. Taki zabieg oprócz tego, że wzmacnia działanie maseczki daje także efekt rozszerzenia porów skóry. Jeśli cera jest tłusta, z wypryskami to kosmetyczka może zastosować ozonowanie pod koniec vaporyzacji. Ozon ma bakteriobójcze działanie na skórę. Cały zabieg z zastosowaniem vapozonu trwa ok. 15 min. Jeśli skóra jest bardzo zanieczyszczona lub kosmetyczka wie, że jest to cera trudna do oczyszczenia, może użyć dodatkowo maseczki rozgrzewającej .

Po szybkim zmyciu maseczki kosmetyczka przystępuje do manualnego oczyszczania cery. Oczyszczanie z zaskórników polega na usuwaniu zalegającej treści po przez ucisk palcami. 

Po usunięciu zaskórników na całą twarz może być użyty preparat o działaniu przeciwzapalnym, łagodzący zaczerwienienia. Kolejny etap to d`arsonwalizacja, która ma na celu uspokojenie oraz zdezynfekowanie skóry za pomocą ozonu po zbaiegu.

Następnym etapem zabiegu oczyszczania cery jest nałożenie odpowiednio dobranej maseczki łagodzącej lub ampułki regulującej wydzielanie sebum.

Po zmyciu maseczki lub wchłonięciu się preparatu normalizującego kosmetyczka używa kojącego toniku i nakłada odpowiedni do rodzaju cery krem (zimą musi to być koniecznie krem chroniący przed mrozem a latem z wysokimi filtrami UVA i UVB). Jeśli cera jest jeszcze zaczerwieniona lub są punktowe ślady to koniecznie musi być nałożony preparat kojący, korygujący zaczerwienienia. Po zabiegu skóra może  być lekko zaczerwieniona i mogą być widoczne drobne ślady oczyszczania.

Oczyszczanie cery powinno być wykonywane regularnie aby nie dopuszczać do zanieczyszczania twarzy.  Częstośc stosowania oczyszczania ocenia dermatolog lub kosmetyczka.

Informacje o zabiegu

Oczyszczanie manualne

czas trwania zabiegu: od 60 min

cena zabiegu: od 120,00 zł

Przy zabiegu można użyć ultradźwięki w celu wprowadzenia w skórę preparatów normalizujących, cena 20,00 zł 

Przy zabiegu można również wykonać mikrodermabrazję i/lub nałożyć delikatny kwas AHA, za dodatkowymi opłatami.

estesalon.pl - usuwanie zmarszczek, salon kosmetyczny, wypełnianie zmarszczek, medycyna estetyczna i depilacja laserowa - Wrocław