Botox jest stosowany w dermatologii estetycznej w celu korekcji tzw. zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki związane z aktywnością mięśni, występujące głównie w górnej części twarzy, mogące pojawić się nawet w bardzo młodym wieku. Preparat podaje się w bardzo małych dawkach, które dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. Najczęściej korygowane obszary to:

                        „lwia zmarszczka” (okolica gładzizny czoła, zmarszczki między brwiami)

                        zmarszczki poprzeczne czoła

                        „kurze łapki” (zmarszczki wokół oczu)

                        i inne (zmarszczki powiek dolnych, wokół ust, na brodzie, szyi)

W dermatologii toksyna botulinowa typu A jest stosowana również w terapii nadpotliwości pach, dłoni i stóp. Ponadto botox stosuje się szeroko również w innych dziedzinach medycyny (np. okulistyce, neurologii i urologii). W Europie dostępne są następujące preparaty ( w zależności od ilości jednostek we fiolce i producenta): Botox/Vistabel, Dysport/Azzalure, Xeomin/Bocouture.

Przebieg zabiegu

Toksynę botulinową typu A wstrzykuje się bezpośrednio w leczony mięsień przy pomocy jednorazowej strzykawki zakończonej bardzo cienką igłą. Niewielka ilość preparatu wprowadzana jest w kilka miejsc na twarzy. Cała procedura (w zależności od leczonego obszaru) trwa 15-20 minut, a odczuwany ból związany z iniekcją jest minimalny. Aby zwiększyć komfort pacjenta można zastosować znieczulenie kremem EMLA lub miejscowo schłodzić obszar poddawany terapii. Ryzyko działań niepożądanych zależy od okolicy, która jest leczona i jest szczegółowo omawiane przed zabiegiem. Nie istnieje ryzyko bliznowacenia, a miejsca wstrzyknięcia są niewidoczne.

Po zabiegu

Botox zaczyna działać po ok. 3 dniach od momentu podania. Pełną korekcję obserwuje się do 14 dni po zabiegu (wtedy też proszę o zgłoszenie się na wizytę kontrolną w celu oceny uzyskanych efektów). Czas działania toksyny botulinowej uzależniony jest od indywidualnych cech organizmu (średnio 3-6 miesięcy). Następnie mimika stopniowo powraca. Nawet, jeśli pacjent nie może poddać się kolejnym zabiegom to prawie półroczny odpoczynek skóry nienarażonej na ruchy marszczące skutkuje młodszym, bardziej wypoczętym wyglądem twarzy.

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się:

-  unikanie masowania miejsc wstrzyknięcia, spożywania alkoholu do końca dnia

-  w ciągu 4 godz. nie kłaść się, nie pochylać głowy oraz zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 7 dni oraz z podróży samolotem przez 24 godz.

Zabiegów nie powinno powtarzać się częściej niż co 3 miesiące, mimo, iż jest to procedura minimalnie inwazyjna, prosta w wykonaniu, a jednocześnie dająca szybki i długotrwały efekt, który jest zauważalny przez otoczenie.

CENNIK

 

Informacje o zabiegu

Korekta zmarszczek mimicznych BOTOX

Czas trwania zabiegu: uzależniony od wielkości leczonego obszaru, min. 20 min

Cena: uzależniona od ilości podanego preparatu, od 200,00 zł

 

estesalon.pl - usuwanie zmarszczek, salon kosmetyczny, wypełnianie zmarszczek, medycyna estetyczna i depilacja laserowa - Wrocław