Proces starzenia się skóry polega na fizjologicznej utracie objętości tkanki podskórnej, jędrności skóry, tworzeniu się zmarszczek mimicznych i statycznych. Zmiany te zaczynają być widoczne około 35-40 roku życia i stopniowo się pogłębiają. Rysy twarzy tracą właściwe proporcje a ubytki widoczne w okolicach skroni, policzków, „doliny łez" i dolnej części twarzy sprawiają, że postrzegamy daną osobę jako starszą. Opadanie policzków, pogłębienie fałdów nosowo-wargowych, opadanie kącików ust, zmniejszenie brody to również oznaki wymienionych wcześniej procesów starzenia.

Dermatologia estetyczna oferuje od niedawna zabieg „miękkiego liftingu". Jest to najnowocześniejsza metoda precyzyjnego modelowania owalu twarzy, „unoszenia" skóry, umożliwiająca uzyskanie efektu chirurgicznego liftingu skóry przy zachowaniu indywidualnych cech twarzy. Wykorzystywany do zabiegu preparat kwasu hialuronowego jest bezpieczny, ulega całkowitemu rozkładowi biologicznemu i pozwala uniknąć wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych. Wprowadzany jest on do tkanek za pomocą specjalnej, tępo zakończonej igły (tzw. kaniuli), co pozwala na bezpieczną korekcję przy zredukowaniu praktycznie do zera ryzyka powstania wybroczyn, obrzęków, uszkodzenia nerwów.

Przeciwwskazania do zabiegu:

-  ciąża, karmienie piersią

-  cukrzyca

-  choroby autoimmunologiczne

Miękki lifting pozwala na:

-  wymodelowanie owalu twarzy, zlikwidowanie tzw. „chomików"

-  wymodelowanie policzków, podbródka

-  odtworzenie prawidłowych proporcji i symetrii twarzy

Zabieg w zależności od stanu skóry trwa ok. 30 minut, a efekty ze względu na dużą gęstość używanego preparatu wypełniającego utrzymują się od 12 do 24 miesięcy.

Skóra staje się nawilżona, napięta i wypoczęta, wymodelowana i odmłodzona. Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, pełen rezultat ujawnia się stopniowo w ciągu miesiąca po zabiegu. Wynika to z właściwości kwasu hialuronowego, który jest substancją silnie higroskopijną (wiążącą wodę).

Pacjent po zabiegu może powrócić do swojej codziennej aktywności, ponieważ nie ma obrzęku, wybroczyn, a efekt jest widoczny natychmiast. U niektórych pacjentów mogą pojawić się niewielkie zasinienia, które jednak można skutecznie zamaskować makijażem korekcyjnym. Technika miękkiego liftingu daje nieprawdopodobne możliwości niechirurgicznego odmłodzenia twarzy, bez ryzyka nadkorekcji i powikłań.

Informacje o zabiegu

Soft Filling

Czas trwania zabiegu: ok. 60 min.

Cena zabiegu: uzależniona od ilości podanego preparatu, od. 1.300,00 zł

estesalon.pl - usuwanie zmarszczek, salon kosmetyczny, wypełnianie zmarszczek, medycyna estetyczna i depilacja laserowa - Wrocław