Program terapii Dermamelan/Cosmelan jest indywidualnie modyfikowany w zależności od potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem do stosowania tej kuracji jest eliminacja przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma). Mechanizm działania Dermamelanu/Cosmelanu jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

Substancje obecne w preparacie Dermamelan/Cosmelan działają przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwracają przemiany metaboliczne prowadzące powstawania barwnika. Kuracja może być przeprowadzana o każdej porze roku i jest odpowiednia dla każdego fototypu skóry. Stan skóry poprawia się po około tygodniu od rozpoczęcia kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu nakładając 2-3 razy dziennie krem podtrzymujący. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III - blondyni i szatyni o jasnych oczach obserwują zanik przebarwień między 8 a 21 dniem.

W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Jeśli leczenie preparatem Dermamelan/Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Kuracja preparatem Dermamelan wykonywana jest jedynie w gabinetach lekarskich. Dermamelan zawiera wyższą od Cosmelanu zawartość składników aktywnych oraz kwas salicylowy , którego nie ma w Cosmelanie.

Przeciwwskazania

-  peeling glikolowy (należy odczekać przynajmniej tydzień po jego zastosowaniu)

-  ciąża i okres karmienia piersią

-  miejscowe stany zapalne skóry, zakażenia bakteryjne i wirusowe

-  stosowanie pochodnych witaminy A

CENNIK

Informacje o zabiegu

Likwidacja przebarwień: Cosmelan (zabieg+kuracja domowa+konsultacje lekarskie)

Likwidacja przenarwień: Dermamelan (zabieg+kuracja domowa+konsultacje lekarskie)

Czas trwania zabiegu: 

Cena zabiegu Cosmelan:      1.600,00 zł

Cena zabiegu Dermamelan: 1.700,00 zł 

estesalon.pl - usuwanie zmarszczek, salon kosmetyczny, wypełnianie zmarszczek, medycyna estetyczna i depilacja laserowa - Wrocław